Zásnubné prstene

Najznámejšie zo všetkých prsteňov sú zásnubné prstene. Sú znakom toho, že žena, ktorá ho má je zasnúbená mužovi a čoskoro sa bude vydávať. Tento prsteň dáva muž žene v okamihu kedy ju požiada o ruku. Ako by mal taký prsteň vyzerať, prečo sa dáva práve prsteň (a nie náramok, či spona do vlasov) a čo symbolizuje sa dozviete teraz.

 

Z histórie zásnubných prsteňov

Existuje povera, že zásnubný prsteň pochádza z čias starého Grécka. Prometeus bol titán, ktorý daroval ľuďom oheň. Za trest bol prikovaný ku skale – naveky. Z tejto skaly ho oslobodil Herakles, ale aby bol trest bohov naplnený nosil Prometeus prsteň s kusom skaly – bol tak ku skale prikovaný naveky. Od tých čias je symbol prsteňa s kameňom symbolom večného spojenia.

 

Čím drahší tým lepší

Platilo to hlavne v minulosti. Súčasná doba cene prsteňa až taký význam neprikladá. Prevažne ale platí zásada, že zásnubný prsteň by mal byť v hodnote trojnásobku mesačného platu muža, ktorý ním chce obdarovať ženu.

Biele, ružové, alebo červené zlato bolo a stále je in. V dnešných časoch sa do popredia tlačí hlavne biele zlato. Nie je výnimkou ak je prsteň z platiny, ale pokojne sa môžete obzrieť aj po striebre.

Kameň – diamanty či zirkóny

Diamant, alebo zirkón? Záleží to od vkusu a hlavne financií, ktoré ste ochotní do kúpi investovať. Na prvý pohľad sú tieto dva kamene dosť podobné. Po čase, ale rozdiel zbadáte. Diamant sa bude  lesknúť a žiariť stále, zirkón po pár rokoch svoj lesk stráca.

Diamant sa do zásnubných prsteňov vkladá od cca 15- teho storočia. Najväčší ošiaľ s diamantovými zásnubnými prsteňmi začal začiatkom 20-teho storočia, kedy sa na africkom kontinente objavili diamantové bane.

Zirkón je najlepšou náhradou za diamant niet preto divu, že po ňom siaha čím ďalej tým viac a viac ľudí. Zirkón je chemická zlúčenina, ktorá je jemnejšia a krehkejšia než diamant. Diamantom, aj keď z ceny nešli dole a stále sú veľmi populárne naštrbili povesť tzv krvavé diamanty a ich spôsob ťažby (zlé podmienky robotníkov v baniach, devastovanie prírody,...).

Kameň v zásnubnom prsteni nemusí byť priezračný a nemusí to byť ani drahokam.Pokojne siahnite po farebných polodrahokamoch -  po ružovom morganite, modrofialovom tanzanite, , zelenom olivíne, žlto.hnedom jantári či bledomodrých farbách akvamarínu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie