Pomáháme Eliške

Eliska1     Eliska2    

Dievčatko Eliška sa narodila ako zdravá. Ochorela až vplyvom očkovania. Westov syndróm je nebezpečný typ epilepsie, na ktorú je potrebné vynaložiť veľa finančných prostriedkov.

Malé dievčatko Eliška je veľmi chorá. Narodila sa ako zdravá, ale osud s ňou mal bohužiaľ iné plány. Sú veci, ktoré aj keby sme mohli tak nezmeníme, ale sú veci, ktoré zněmit môžeme a to napríklad tým spôsobom, že prispejeme na drahú liečbu.

Ako ľudia máme neuveriteľnú moc. Stačí chcieť, niečo urobiť a niekomu to môže zněmit alebo zachrániť celý život. Jedno slovíčko, áno alebo nie, a ak je človek naozaj človekom s dobrým srdcom a chce pomôcť, tak to jednoducho môže urobiť. Príspevky na pomoc druhému nie sú pre srandu, ale dávajú sa práve preto, že ide o vážne veci. Takže stačí chcieť a povedať áno a môžete pomôcť ostatným ľuďom v núdzi. Bohužiaľ sú však na svete tiež veci, ktoré nezmeníme. Na to veľmi skoro prišli aj rodičia od chorej Elišky, ktorej sa týmto webom snažíme pomôcť.

Za ďalekými kopci a za niekoľkými riekami, žila jedna dobrá pani so svojím mužom a čakali dieťa. Krásny deň a ešte krajší zážitok plný emócií, keď dievčatko prišlo na svet. Dostala meno Eliška. Pekné meno pre ešte krajšie dievčatko. Eliška sa narodila ako úplne zdravé bábätko dvoma šťastným rodičom. Ale niektoré veci sa nedajú predvídať a ani netušíme, čo nám osud prinesie. Toto dievčatko ochorelo.

Eliška má Westov syndróm.

Westov syndróm - aká je to choroba a ako sa prejavuje?

Westov syndróm je označenie pre nebezpečný typ epilepsie. Táto choroba sa vyskytuje v detskom veku. Toto ochorenie vedie k narušeniu mentálneho vývoja dieťaťa a poškodenie jeho mozgu. Narušené nervové bunky v mozgu vysielajú abnormálne elektrické signály. Akonáhle sa tieto signály rozšíri do ďalších častí mozgu, vznikne záchvat. Choroba sa najčastejšie prejavuje kŕčovými epileptickými záchvatmi. Tieto záchvaty môžu byť celého tela alebo len časti niektorých svalov. Špecifické sú salaamové kŕče. Pri týchto dochádza k odmršteniu paží a hlbokému predklonu.

Vďaka Vašej podpore jej môžeme prispievať na drahé kúpele. Peniaze sa tiež dávajú na liečbu a ďalšie pomôcky, ktoré sú potrebné, aby sme maléj Eliške zachovali pekný život a mohli sa o ňu starať a dopriať jej každý deň pekný, plný lásky a príjemných pocitov.

Dňa 18.7.2017 ste mali možnosť vidieť Elišku na ČT1 v relácii Udalosti v regiónoch. Program je možné vidieť aj zo záznamu na stránkach ČT, čas začiatku reportáže je 17:05

Udalosti v regiónoch - Eliška