Šperky podľa horoskopu – Váhy

Váhy patria medzi vzdušné znamenia. Majú radi voľnosť, preto  majú až nutkavú potrebu žiť v súlade s prírodou. S obľubou vyhľadávajú spoločnosť, sú priateľské a láskavé. Váhy majú radi spravodlivosť a snažia sa ju nastoliť aj napriek ťažkostiam. Sú priam rodenými diplomatmi a zdvorilosťou a šarmom okúzlia kohokoľvek.

Aj keď Váhy patria medzi vyvážené znamenia často krát sú nerozhodné a nespoľahlivé. Neraz sú sebecké a občas im chýba zmysel pre načasovanie a slušnosť. Bez ohľadu na následky vedia byť bezohľadní a aj tvrdohlaví. Spájajú v sebe temnú ale aj dobrú stránku a vzhľadom k tomu, ktorá v nich prevládne a vedia byť veľmi láskavé, ale aj veľmi zlé.

Váhy dávajú prednosť ružovej farbe. Nemusíte siahať rovno po ružových diamantoch, šperky by mali obsahovať ružový kameň.

Hlavné drahokamy

Perla

Perly vnášajú do života Váh harmóniu. Pomáhajú im prijať aj nepríjemné skúsenosti a udalosti, s ktorými sa stretli v živote.  Na toto znamenia majú perly upokojujúci účinok, prinášajú im šťastie a udržuje ich v rovnováhe.

Turmalín

Turmalín zabraňuje nárastu smútku v duši Váh, odstraňuje pocit stiesnenosti a udržuje v nich pozitívnu náladu. Tento drahokam zvyšuje chuť do života, absorbuje hnev a zlosť z okolia čím zabraňuje rozvoju stresu v organizme. Napomáha Váham v ich diplomatických schopnostiach a zvyšuje ich taktnosť.

Ďalšie drahokamy

Magnezit – zmierňuje svalové kŕče a aj bolesti hlavy. Pomáha pri migrénach a chráni pred srdcovým infarktom. Zvyšuje schopnosť sústrediť sa, zmierňuje negatívne pocity a podráždenosť.

Jadeit nastoľuje rovnováhu medzi fyzickými, mentálnymi a emocionálnymi štruktúrami. Zároveň zvyšuje v tomto znamení empatiu a schopnosť vcítiť sa do iných. Vhodný je aj morganit, ktorý zmierňuje depresie a zvyšuje sexualitu. Ametrín zlepšuje výrečnosť Váh, ktorá sa im pri ich diplomatických schopnostiach určite zíde.