Šperky pre pánov

Šperky sa prevažne považujú za doménu žien. Nie je tomu ale tak. Medzi množstvom retiazok, brošní, prsteňov, príveskov, prsteňov, ozdôb do vlasov a pod. nájdeme aj kúsky pre pánov. Tí by sa pri ich nosení mali riadiť niekoľkými pravidlami.

Pánske šperky

Pre pánov ohľadom nosenia šperkov platí jedno základné pravidlo – menej je niekedy viac. Oproti nežnejšej polovice populácie páni nosia šperkov menej. Medzi tie základné a spoločensky povolené pánske šperky sa počítajú hodinky, prsteň, manžetové gombíky, retiazka, spona na kravatu a aj pánske náramky.

Kým u dám je povolené dať si na seba viac rôznych šperkov páni sú v tomto striedmejší. Rozhodne by na seba nemali dať všetky šperky naraz.

Pokiaľ často chodievate v obleku mali by ste k nemu prispôsobiť aj výber šperkov. K obrúčke si môžete dať jeden pečatný prsteň a hodinky. Povolené sú aj manžetové gombíky. Retiazky sú dobrý nápad, ale nie keď máte oblek, košeľu a kravatu. V tomto prípade voľte radšej sponu do kravaty.

Hodinky a pánske náramky

Každý muž má vo svojom vlastníctve niekoľko hodín. Kým niektoré sú vhodné k voľnému oblečenie (rifle, tričko, bunda,..) iné sa vám hodia k obleku a úplne iné keď idete športovať.

Pánsky náramok nepatrí k tzv. „povinnej výbave“ pánskych šperkov, ale čoraz častejšie sa v ich šperkovnici nachádza. Môžu byť zhotovené z drahých kovov, chirurgickej oceli, kože či iných materiálov. Čoraz častejšie sa objavujú ale aj náramky z korálkov, či kombinácia kože a nerezovej ocele.

Každý z týchto typov pánskych náramkov je vhodný na inú príležitosť. Môžu perfektne dotvoriť váš outfit, ale ho aj úplne pokaziť.

Ak máte hodinky, prsteň a retiazku v zlatej farbe strieborný náramok nebude ideálnym doplnkom. Chystáte sa na rockový koncert, alebo zraz motorkárov? Potom sú pre vás vhodné práve spomínané kožené náramky. Siahnuť tiež môžete po kombinácii kože a oceli.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie