Šperky pre pánov

Šperky sa prevažne považujú za doménu žien. Nie je tomu ale tak. Medzi množstvom retiazok, brošní, prsteňov, príveskov, prsteňov, ozdôb do vlasov a pod. nájdeme aj kúsky pre pánov. Tí by sa pri ich nosení mali riadiť niekoľkými pravidlami.

Pánske šperky

Pre pánov ohľadom nosenia šperkov platí jedno základné pravidlo – menej je niekedy viac. Oproti nežnejšej polovice populácie páni nosia šperkov menej. Medzi tie základné a spoločensky povolené pánske šperky sa počítajú hodinky, prsteň, manžetové gombíky, retiazka, spona na kravatu a aj pánske náramky.

Kým u dám je povolené dať si na seba viac rôznych šperkov páni sú v tomto striedmejší. Rozhodne by na seba nemali dať všetky šperky naraz.

Pokiaľ často chodievate v obleku mali by ste k nemu prispôsobiť aj výber šperkov. K obrúčke si môžete dať jeden pečatný prsteň a hodinky. Povolené sú aj manžetové gombíky. Retiazky sú dobrý nápad, ale nie keď máte oblek, košeľu a kravatu. V tomto prípade voľte radšej sponu do kravaty.

Hodinky a pánske náramky

Každý muž má vo svojom vlastníctve niekoľko hodín. Kým niektoré sú vhodné k voľnému oblečenie (rifle, tričko, bunda,..) iné sa vám hodia k obleku a úplne iné keď idete športovať.

Pánsky náramok nepatrí k tzv. „povinnej výbave“ pánskych šperkov, ale čoraz častejšie sa v ich šperkovnici nachádza. Môžu byť zhotovené z drahých kovov, chirurgickej oceli, kože či iných materiálov. Čoraz častejšie sa objavujú ale aj náramky z korálkov, či kombinácia kože a nerezovej ocele.

Každý z týchto typov pánskych náramkov je vhodný na inú príležitosť. Môžu perfektne dotvoriť váš outfit, ale ho aj úplne pokaziť.

Ak máte hodinky, prsteň a retiazku v zlatej farbe strieborný náramok nebude ideálnym doplnkom. Chystáte sa na rockový koncert, alebo zraz motorkárov? Potom sú pre vás vhodné práve spomínané kožené náramky. Siahnuť tiež môžete po kombinácii kože a oceli.