Módne šperky

Móda sa stále mení a nie je tomu inak ani v oblasti šperkárstva. Možno ste sa už stretli s pojmom „jemné šperky“ či „módne šperky“. Viete čo si pod tým predstaviť?

Jemné šperky

Ide o klenoty vytvorené z drahých kovov – biele, žlté, ružové zlato, platina, striebro a drahých kameňov – diamanty, rubíny, smaragdy,... Vynikajú leskom, kvalitou a odolnosťou. Tieto šperky musia vydržať niekoľko desaťročí bez toho aby ste im venovali špeciálnu pozornosť. Veľa krát prechádzajú z generácie na generáciu a sú viac- menej považované za investíciu než sa šperk, ktorý môžete nosiť každý deň.

Módne šperky

V podstate ide o bižutériu, kde sa dôraz na jej trvácnosť nekladie. Práve pri tomto type šperku sa kladie dôraz na módu, módne trendy a štýly. Vyrábajú sa prevažne z medi, hliníka, mosadze, skla, kože, plastu, akrylu, dreva, kamienkov,... niekto by do bižutérie zaradil aj šperky z polodrahokamov (viac menej je to otázka názoru).

Bižutéria v záujme popredných módnych spoločností

Byť v móde je kritérium, ktoré zaradilo bižutériu aj do butikov svetoznámych klenotníctiev. Nájdete ich v obchodoch Dior, Butler&Wilson či Chanel. Počítajte ale s tým, že tu si okrem bižutérie kupujete aj značku a takýto šperk vás vyjde drahšie než šperk z menej známeho klenotníctva. Ak ale túžite po značkovom a cenovo prijateľnom šperku rozhodne neváhajte.

Bižutéria, alebo módne šperky majú niekoľko výhod.

Nepoužívajú drahé kovy a drahokamy – sú lacnejšie a teda dostupnejšie pre všetky ženy.

Kráčajú s módou – raz sú v móde veľké prstene a dlhé náušnice a o rok sú v kurze malé tenké prstienky s malými náušnicami. Investovať každý rok do kúpy nových jemných šperkov by značne zaťažilo vašu peňaženku. S bižutériou ale môžete mať vždy trendový kúsok ozdoby na sebe.

Zmena je život – zmena účesu, farby vlasov, štýlu obliekania, ... ženy majú radi zmenu. A ku každej zmene sa hodí iný šperk. Ku kostýmu si dáte jemné decentné šperky a ak plánujete ísť na stanovačku môžete si zobrať pokojne kožený náramok. Každý deň si budete môcť zobrať iný šperk a vždy vyzerať nádherne.

Semi – fine šperky – pokiaľ predsa len túžite mať na sebe zlaté šperky môžete siahnuť po tejto kategórii. Semi – fine (alebo polo) šperky. Tento typ klenotov je hrubo pozlátený (niekoľkými vrstvami zlata) a zväčša obsahuje drahé kamene (opál, akvamarín, morganit a pod.). Základný kov (kov, ktorý je pod nánosom zlata) je najčastejšie striebro. Semi-fine šperky sú trvácnejšie než bežná bižutéria ale cenovo prijateľnejšie než jemné šperky.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie