Aj bižutéria je šperk

Šperky pridávajú na kráse, vylepšia každý outfit a ak ich vhodne zvolíte podčiarknu vašu osobnosť a ženskosť. Túžba ozdobiť sa je stará ako ľudstvo samo. Prvé šperky sa objavili už v praveku a ako išiel čas tak sa rozvíjalo aj toto odvetvie.

Šperk je predmet osobnej spotreby, ktorý slúži na ozdobenie sa. V nedávnej minulosti sa pod pojmom šperk rozumeli ozdobné predmety z drahých kovov a drahokamov. Súčasná doba je ale iná. Kladie sa dôraz na vkus, jemnosť, eleganciu a v neposlednom rade aj na cenu.

Bižutéria ako šperk

Bižutéria nie je len lacná náhrada drahých šperkov, ako si donedávna väčšina ľudí myslela. Moderný trend nerobí rozdiely medzi drahými kovmi a lacnejšími materiálmi. Široký výber materiálov, bohatá škála farieb a nespočetné množstvo kombinácií a veľkostí – taký výber máte len v bižutérii. Sklo, polodrahokamy, kamienky, zirkóny, korálky, plast, perie ... nádherný šperk sa dá vytvoriť z čohokoľvek.

Bižutéria na výslní

Coco Chanel bola módnou návrhárkou, ktorú poznal celý svet. Roky určovala módne trendy, ovládla svet vôní a svoju jemnosť, eleganciu a ženskosť preniesla aj do šperkov – konkrétne do bižutérie. Áno, čítate dobre Coco Chanel bola priekopníčkou aj v oblasti bižutérie a dokázala svetu, že aj lacnejší materiál môže mať v sebe dávku noblesy a krásy. Stačí mať len talent a vedieť kombinovať materiály a farby.

Originálne šperky

Ak túžite po šperkoch, ktoré len tak neuvidíte vsaďte na bižutériu. Originálne náušnice, náramky, ale aj celé sady šperkov z korku, dreva, smaltu. alebo plastu doplnené perlami či striebrom z vás urobia jedinečnú osobnosť. Jedinečnosť, dôraz na detail a kvalitné ručné spracovanie sú zárukou spokojnosti každej zákazníčky. S originálnymi ozdobami môžete vyjadriť aj svoje „JA“. Dáte s nimi vedieť svetu o svojej jedinečnosti a výnimočnosti, odlíšite sa od ostatných a nezapadnete len tak do davu.

Bižutéria a striebro

Mýty o tom, že bižutéria je z lacných materiálov sú dávno vyvrátené. Striebro si našlo cestu do tohto odvetvia šperkárstva a v ponuke nájdete množstvo luxusných a prvotriednych šperkov s týmto drahým kovom.

Nie je bižutéria ako bižutéria

Tak ako vo všetkom aj v oblasti bižutérie nájdete kvalitné a nekvalitné produkty. Rozpoznať ich na prvý pohľad nie je jednoduché. Zbadáte to až časom, keď šperk už istú dobu nosíte. Kvalitná bižutéria vám tak rýchlo nesčernie – je to vďaka povrchovej úprave a precíznom spracovaní. Pravdou je, že sa to prejaví na cene a ak predsa len chcete konkrétny šperk nosiť dlhšie bez toho aby sa znehodnotil vsaďte radšej na drahšiu bižutériu.

„Šaty robia človeka“  hovorí jedno príslovie a vhodne zvolená bižutéria môže byť v tomto prípade tou povestnou čerešničkou na torte.