Aké druhy náušníc poznáte?

Pokiaľ rozdeľujete náušnice len na pekné a tie ostatné tak veľa o och rozdelení neviete. Tak ako prstene, náhrdelníky alebo ozdoby do vlasov aj v prípade náušníc treba brať ohľad na ich praktickosť a účel.

Napichovačky

Klasické napichovacie náušnice sú veľmi obľúbené hlavne pre svoju praktickosť. Zväčša obsahujú jeden kameň ktorý je vložený do kovového púzdierka. Kamene v náušniciach môžu mať rôznu farbu. Často sa siaha po diamantových náušniciach v tomto štýle. Jednoduché prepracovanie náušníc je decentné, elegantné a zároveň vkusné aj na každodenné nosenie.

Hroznové náušnice

Tento typ náušníc obsahuje viac kameňov. Usporiadanie kameňov zväčša tvorí kvet, ale môžete sa stretnúť aj s inými zobrazeniami.  Tieto šperky sú väčšie než predchádzajúci typ ale dajú sa pohodlne nosiť bez toho aby sa zachytávali na golieroch rolákov alebo o šatky.

Visiace náušnice

Visiace náušnice môžu mať rôznu dĺžku. Z toho hľadiska sa odvíja aj ich praktickosť. Čím dlhšie tým sa budú viac zachytávať o oblečenie alebo sa zamotajú do vlasov.  

Dlhé visiace náušnice sú vhodné na plesy a významné spoločenské udalosti.

Tento typ náušníc je často tvorení retiazkou z kovu (alebo viacerými), ktoré môžu byť zdobené kameňmi.

Krúžky

Kruhové náušnice asi pozná každá žena. Tieto šperky sú často zhotovené len z čistého drahého kovu ale môžu byť aj zdobené drahokamami. V závislosti od veľkosti sa líši aj použitie krúžkov. Veľké sú ideálne na slávnostnejší večer, menšie môžete nosiť každý deň do práce či na vychádzku.

Za kruhové náušnice sa považujú všetky náušnice ktoré sa začínajú pred ušnicou a končia za ňou. Môžu mať akýkoľvek tvar (štvorec, trojuholník,,...)

Náušnice v tvare slzičiek

Tento typ patrí medzi najobľúbenejšie druhy náušníc pre nevesty. Jemné a elegantné náušnice tvorí často jeden kameň na ktorom je pripevnený ďalší v tvare slzičky. Tento druh náušníc je neprehliadnuteľný aj napriek tomu, že nepatrí práve medzi veľké. Sú také akurát.