Tiara, čelenka, korunka či diadém

Najznámejšou ozdobou vlasov je čelenka. Možno vám viac napovie názov diadém, alebo korunka. V Anglicku je zaužívaný výraz tiara. Tieto ozdoby do vlasov môžu vyzdvihnúť vašu ženskosť, podčiarknuť jemnosť a výrazne pridať na noblese. Najznámejšie korunky na svete majú svoje majiteľky a väčšinou sú to princezné. Zlato, platina, perly, diamanty, smaragdy a ďalšie drahokamy zdobia hlavy tých najurodzenejších dám sveta.

Každá čelenka sa skladá z dvoch základných časti. Tou prvou je časť, ktorá zachytáva čelenku na hlave vo vlasoch. Pokiaľ nepochádzate z kráľovskej rodiny táto časť je zväčša vyrobená z lacnejších materiálov. Nie je ju vidieť a preto sa zlato, striebro a iné drahé kovy na túto časť čelenky nepoužívajú.  Druhá časť je nad povrchom prvej časti – je ju vidieť a preto si klenotníci na nej dávajú záležať. Tu sa v celej svojej kráse ukážu vzácne drahokamy v zlate, platine či striebre. Na tých najslávnejších a najznámejších korunkách sú desiatky až stovky diamantov, smaragdov, rubínov, ...

Najznámejší diadém

Asi najznámejšia korunka na svete má názov Halo Tiara. Mala ju Kate Middleton na svadbe s princom Williamom. Táto čelenka má 739 okrúhlych , 149 oválnych diamantov a jeden veľký diamant v strede. Vytvoril ju svetovo známy klenotník Cartier ešte v roku 1936 a od tých čias je v kráľovskej rodine.

Vsaďte na čelenku a buďte kráľovnou večera

Nemusíte byť princeznou či kráľovnou aby ste mohli nosiť čelenky. Ozdoby do vlasov vhodné na denné nosenie, ale aj na slávnostnejšie večery. Luxusná svadobná čelenka z vás urobí princeznú počas toho najkrajšieho dňa života. Ak dávate prednosť prírodným motívom siahnite po čelenkách s kvetmi. Jemné a decentné korunky vyzdvihnú vašu ženskosť. Hodia sa na rôzne letné párty, menšie, alebo rodinné oslavy.

Výraznejšie a trblietavé čelenky sú vhodné na večer – hlavne na plesy či noblesnejšie oslavy. Strieborné, alebo pozlátené kúsky sú ideálnym doplnkom vášho outfitu. Krištáľ a farebné kamienky v korunkách vhodne doladia vašu večernú róbu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie