Tiara, čelenka, korunka či diadém

Najznámejšou ozdobou vlasov je čelenka. Možno vám viac napovie názov diadém, alebo korunka. V Anglicku je zaužívaný výraz tiara. Tieto ozdoby do vlasov môžu vyzdvihnúť vašu ženskosť, podčiarknuť jemnosť a výrazne pridať na noblese. Najznámejšie korunky na svete majú svoje majiteľky a väčšinou sú to princezné. Zlato, platina, perly, diamanty, smaragdy a ďalšie drahokamy zdobia hlavy tých najurodzenejších dám sveta.

Každá čelenka sa skladá z dvoch základných časti. Tou prvou je časť, ktorá zachytáva čelenku na hlave vo vlasoch. Pokiaľ nepochádzate z kráľovskej rodiny táto časť je zväčša vyrobená z lacnejších materiálov. Nie je ju vidieť a preto sa zlato, striebro a iné drahé kovy na túto časť čelenky nepoužívajú.  Druhá časť je nad povrchom prvej časti – je ju vidieť a preto si klenotníci na nej dávajú záležať. Tu sa v celej svojej kráse ukážu vzácne drahokamy v zlate, platine či striebre. Na tých najslávnejších a najznámejších korunkách sú desiatky až stovky diamantov, smaragdov, rubínov, ...

Najznámejší diadém

Asi najznámejšia korunka na svete má názov Halo Tiara. Mala ju Kate Middleton na svadbe s princom Williamom. Táto čelenka má 739 okrúhlych , 149 oválnych diamantov a jeden veľký diamant v strede. Vytvoril ju svetovo známy klenotník Cartier ešte v roku 1936 a od tých čias je v kráľovskej rodine.

Vsaďte na čelenku a buďte kráľovnou večera

Nemusíte byť princeznou či kráľovnou aby ste mohli nosiť čelenky. Ozdoby do vlasov vhodné na denné nosenie, ale aj na slávnostnejšie večery. Luxusná svadobná čelenka z vás urobí princeznú počas toho najkrajšieho dňa života. Ak dávate prednosť prírodným motívom siahnite po čelenkách s kvetmi. Jemné a decentné korunky vyzdvihnú vašu ženskosť. Hodia sa na rôzne letné párty, menšie, alebo rodinné oslavy.

Výraznejšie a trblietavé čelenky sú vhodné na večer – hlavne na plesy či noblesnejšie oslavy. Strieborné, alebo pozlátené kúsky sú ideálnym doplnkom vášho outfitu. Krištáľ a farebné kamienky v korunkách vhodne doladia vašu večernú róbu.